epilace

Chcete mít tělo bez jediného chloupku? Poradíme vám, jak na to. Která místa je vhodné depilovat, která je vhodné epilovat? Nebo co se chloupků zbavit napořád?

 • Depilace = odstraňování části chloupku, která je viditelná
 • Epilace = odstranění chloupku způsobené zničením jeho růstového centra (kořínku)


 • Depilujeme…
  K depilaci můžeme použít buď žiletku nebo depilační strojek. Tyto metody jsou vhodné pro celé tělo, pokud chcete mít proces odstraňování chloupků rychle, bezbolestně a relativně levně za sebou. Nevýhodou je to, že za pár dní chloupky zase dorostou. Stejnou službu vykoná i depilační krém, ale pozor na alergické reakce. Krém je dobré dopředu vyzkoušet.

  Epilujeme…
  K domácí epilaci jsou tu různé vosky (teplé a studené) a depilační strojky. Epilace je metoda docela bolestivá. Vaše první pokusy nebudou jistě stoprocentně úspěšné, ale díky cviku a zvyku se dá tato technika za nějaký čas zvládnout. Pokud si nejste jistá, není nic jednoduššího, než navštívit kosmetický salon a nechat si epilaci provést od odborníka. Je to sice finančně náročnější, ale zato pohodlnější. Díky epilaci se chloupků zbavíte na několik týdnů a kvůli neustálému oslabování růstového centra, začne ochlupení řídnout. Epilace intimních partií je vhodné jen pro otrlejší povahy.

  Nejčastější problémy
  Nepříjemným a častým důsledkem odstraňování ochlupení je zarůstání chloupků. Proti tomuto problému pomáhá opakovaná masáž, třeba houbou lufa nebo s pomocí krému proti zarůstání chloupků. Druhým nepříjemným důsledkem jsou zarudlá místa nebo pupínky v oholené oblasti. Tady pomáhá buď změnit metodu holení, nebo pár dní počkat, nechat pokožku uklidnit a zvyknout si na to, že je bez ochlupení. Rovněž se doporučuje použít klasický dětský zásyp.

  Jak se zbavujete otravných chloupků vy?

  Nahlédněte do ceníku.